KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14577354

nr 1457 7354

Ejnar Kohlmann

(1888-1968), Finland

Oljemålning, Sträckande änder. Signerad. Olja på duk, 40x72 cm, yttermått inklusive ram: 51x83 cm

Ejnar Kohlmann, född 1888, död 1968, finländsk målare även verksam i Sverige.

Utrop:

1.500 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 28 mars 2022
kl 19:32:19

28/3 18:43:32 1      Vinnande bud

Ejnar Kohlmann

Läs mer om Ejnar Kohlmann